Tervetuloa uutta lukuvuotta aloittamaan! Tärkeintä lukuvuoden alkaessa on hoitaa soittotunnin, ja mahdollisen musiikin hahmotuksen (ent. MuPe) opintojen sopiminen. Tämä hoituu tuntiensopimisessa ke 22.8. klo 17-18.30 välillä Saalemilla, Näkinkuja 3 (pääopetuspisteemme) tai opettajan kanssa suoraan tunnista sopimalla esim. puhelimitse (yhteystiedot oppilaille lähetetyssä infolehdessä). Musiikin hahmotuksen opettaja Johannes Österlund on paikalla ke 22.8. kertomassa tarkemmin musikin hahmotuksen (teoria-aineet) opinnoista. Tervetuloa!

Facebook

@helsinginkristillinenmusiikkikoulu

Yhteystiedot

Toimisto

Helsingin Kristillinen Musiikkikoulu, Näkinkuja 3, 00530 Helsinki


Opetuspisteet

Saalem, Näkinkuja 3, 00530 Helsinki

Helsingin Kristillinen koulu, Pieksupolku 5, 00720 Helsinki
Espoon Kristillinen koulu, Karapellontie 11, 02610 Espoo

Jätä yhteystietosi ja otamme yhteyttä!